Campanie umanitară pentru refugiații din Ucraina

APEL UMANITAR

Asociația Caritas Eparhial Greco – Catolic Cluj, membră a Confederației Caritas România, vă invită la solidaritate și la implicare în campania umanitară pentru refugiații din Ucraina.

Lansăm un apel către toți binefăcătorii noștri, care ne-au fost alături de-a lungul timpului, să ne însoțească în efortul de a susține victimele și refugiații din Ucraina, prin donare de bunuri sau de fonduri bănești.

Bunurile (alimente neperisabile, articole de igienă, saci de dormit, pături, pături termice, veselă de unică folosință, lenjerii de pat, articole de îmbrăcăminte, echipamente sau medicamente) vor fi colectate la sediul Asociației Caritas Eparhial Greco – Catolic Cluj, Str. Ady Endre, Nr. 19, luni – vineri, în intervalul 9:00-17:00.

Orice alt ajutor în sprijinul refugiaților (cazare, transport, masă, traduceri, voluntariat etc.) este bine-venit și disponibilitatea dumneavostră poate fi comunicată la numerele de telefon: 0728 882 966 și 0731 012 305.

Persoanele care doresc să sprijine financiar demersul nostru, o pot face în următoarele conturi:

Asociația Caritas Eparhial Greco – Catolic Cluj
COD IBAN LEI: RO10 RNCB 0106 0266 0557 0012
COD IBAN EUR: RO86 RNCB 0106 0266 0557 0002
(deschise la Banca Comercială Română, filiala Cluj) sau la casieria Asociației Caritas Eparhial Greco – Catolic Cluj, Piața Cipariu fără număr, telefon 0728 882 971.

Cu mulțumiri,

Director, Pr. Adrian – Gheorghe AVRAM