Continuăm campania noastră de întrajutorare și suport pentru Ucraina și cu ajutorul lui Dumnezeu am reușit să pregătim încă un transport de 20 tone constând în alimente, conserve, produse de igienă, pături, saci de dormit atât de necesare celor afectați de război.

Aceste produse vor ajunge în zona Cernăuți, respectiv Yaremche și Nadvirna.

Au fost implicați 25 de voluntari și angajații asociației noastre care au selectat produsele oferite de partenerii noștri externi (Austria, Burgenland) și interni (Confederația Caritas România și Caritas Blaj) și pe această cale le mulțumim tuturor pentru implicare și dăruire!

Nu în ultimul rând le suntem recunoscători partenerilor noștri de la Asociația CERT Transilvania care ne-au oferit un important suport logistic și de această dată.

Rugăm pe Bunul Dumnezeu să răsplătească fiecăruia însutit și să le binecuvânteze toate activitățile.

Director, Pr. Adrian – Gheorghe AVRAM
Asociația Caritas Eparhial Greco – Catolic Cluj